Studio Makijażu Poznań

Panna Młoda w stylu Boho łączy w sobie hipisowski luz z nietuzinkowym, artystycznym klimatem bohemy. Jest naturalna, świeża, pełna pozytywnych emocji.


Makijaż w stylu Boho jest niezwykle delikatny. Wizerunek jest eteryczny, romantyczny, o miękkich liniach i naturalnej, zgaszonej kolorystyce. Nierzadko jest to makijaż "no makeup".  Usta oraz powieki są lekko muśnięte kosmetykiem. Kolor podkreśla je niemal niezauważalnie. Usta zdobi szminka w kolorze "nude", lub w pastelowo-różowa. Delikatny połysk i satyna wypierają mat. Niekiedy linię rzęs podkreśla delikatna kreska. Ważnym elementem makijażu jest rozświetlenie. Highlighter podkreśla nie tylko kości policzkowe, ale i szczyt nosa oraz łuk kupidyna. Plama różu jest starannie rozprowadzona. Jej kolor delikatny, w pastelowym, ciepłym różu, brzoskwiniowy, morelowy. Konturowanie jest praktycznie niezauważalne. 

Fryzury to zarówno swobodne czesane wiatrem upięcia, jak i rozpuszczone loki o lekkim skręcie. Romantyczne upięcia stworzone są ze skręconych i uniesionych u nasady włosów. Kosmyki upinane są luźno jeden za drugim, tak aby uczesanie wyglądało lekko i eterycznie. Kok nabiera dodatkowego wymiaru dzięki falującym gdzieniegdzie pasmom i niesfornym kosmykom.

Część panien młodych w stylu boho wybiera uczesanie na skręconych włosach rozpuszczonych. Naturalnie rozczesane fale, nakręcane są na odpowiednio dobraną do struktury i długości włosa panny młodej lokówkę, czy prostownicę, delikatnie otulają twarz. 

Częstym elementem fryzury panien młodych w stylu boho jest warkocz. Tu pole do popisu jest nieograniczone: warkocze klasyczne, francuskie, holenderskie, z trzech, czterech, pięciu pasm, warkocz wodospad, kłos… Kombinacji jest nieskończenie wiele. Niezwykłe możliwości stylizacji daje przytrzymanie pasm przejrzystymi, drobnymi gumkami. W ten sposób można z łatwością poluzować warkocz, nadając mu romantycznej lekkości i objętości.

We florystyce łamiemy wszelkie konwenanse. Jest luźno, kolorowo i ekstrawagancko. Kwiaty są bardzo proste, naturalne, często polne. „Rozwiane” upięcia pięknie komponują się zarówno z kwiatowymi stroikami, jak i wiankami różnego rodzaju i wielkości. Całości przy włosach rozpuszczonych dopełniają subtelne, minimalistyczne przepaski ze wstążki lub wykonane z drobniutkich liści, czy małych kwiatków.

Fotografując ślub w stylu boho, szczególną uwagę zwracamy na miekkie światło, ulotne momenty oraz uśmiech. Takie uroczystości są niezwykle plastyczne bogate w kwiaty, wianki, pióra i zwiewne materiały. Piękno leży w prostocie.

Autor tekstu: Agnieszka Kaczmarek & Magdalena Kaczyńska


Fotografia: Bajkowe Śluby www.bajkowesluby.pl; modelki: M.Zbanyszek i M.Ligęza/Hook, N.Leszczuk; florystyka: INNA Studio www.innastudio.pl; makijaże: A.Kaczmarek, fryzury: M. Włodarczyk www.jabbar-salon.pl; suknie: Bonnie&Clyde www.bonnieanddyde.pl

boho4

boho5