Studio Makijażu Poznań

Świta Druhen- nowy zwyczaj napływający do Polski z kultury anglosaskiej. Coraz częściej na polskich ślubach spotyka się podobne obrazki. Co powoduje ich popularność?

 

Wybór Świadkowej to dla Panny Młodej decyzja bardzo ważna i podejmowana na dł­ugo przed dniem ślubu. Spełnia ona istotną rolę, gdyż prawnie poświadcza ważność zawarcia małżeństwa. Funkcji oczywiście​ jest o wiele więcej ... Co zrobić, kiedy więcej niż jedna osoba zasługuje na tak ważne miano..?

­

Odpowiedź jest prosta Panna Młoda wybiera druhny! Polskie pary coraz częściej organizują ślub, kierując się niekoniecznie tylko tradycją, lecz własnymi pomysłami i marzeniami dotyczącymi tego, jak ma wyglądać ten wyjątkowy dzień. Jeśli więc marzysz o ślubie w stylu amerykańskim, to koniecznie w orszaku weselnym powinny pojawię się druhny.

KIM JEST DRUHNA?

Druhny to siostry, kuzynki, przyjaciółki Panny Młodej służące jej pomocą nie tylko w dniu ślubu, ale podczas całego okresu przygotowań. Według tradycji jest to od trzech do sześciu niezamężnych kobiet, choć brak jest wymogów formalnych w tym względzie. Najważniejsze, by były to osoby bliskie Pannie Młodej.

STRÓJ

Druhny robią niesamowite wrażenie na zgromadzonych gościach pod warunkiem, że zadbamy o ich stylizacje. Aby nasza świta weselna dobrze się prezentowała i oczywiście nie przyćmiewała Pary odej, warto zadbać o wygd jej członków, biorąc pod uwagę nie tylko nasz gust. Wybierzmy stroje dla druhen w tym samym stylu, kolorystyce, wykonane z tego samego materiału, niekoniecznie w tym samym fasonie. Uwzględnijmy fakt, że każda z nas ma inną figurę i gabaryty. Ważne jest opanowanie, wyczucie i sztuka wypracowania kompromisu. Nie forsujmy własnych pomysłów za cenę czyjegoś samopoczucia, czy dobrego nastroju w tym dniu.

MAKIJAŻ I FRYZURA

Makijaż, jak i fryzura druhen powinny być starannie przemyślane. Elementy te muszą pasować zarówno do stylu wesela, wyglądu i stylizacji Pary Młodej, a także do osobistych preferencji i wyglądu każdej z druhen.

Z założenia druhny (czy tez drużki) powinny wyglądać podobnie, a stylizacją nawiązywać do Panny Młodej, jednak ile osób, tyle gustów. Dlatego też warto, by Panna Młoda ze swoimi druhnami ustaliły jedną, zbieżną koncepcję. Z takim wspólnym planem dobrze wybrać się do specjalistów. Najlepiej byłoby wziąć ze sobą wszystkie druhny na próbę makijażu i fryzury ślubnej. Wtedy wizażysta i stylista fryzur dobiorą idealny zestaw dla Panny Młodej, a przyjaciółki czy siostry będą mogły utwierdzić ją w wyborze. Ustalona zostanie także wersja dla każdej z druhen, uwzględniając ich wygląd i upodobania. Dla osób, które na co dzień zajmują się przygotowaniami Panien Młodych do ślubu nie będzie problemem dopasować makijaże oraz fryzury tak, by przy wspólnym mianowniku, jednocześnie podkreślić indywidualność każdej z dziewczyn. Choć nie ma potrzeby wykonywania próby makijażu i fryzury każdej z druhen, niekiedy Panny Młode się na to decydują, by przekonać się na własne oczy o słuszności wspólnego wyboru.

Autor tekstu: Agnieszka Kaczmarek

Fotografia: Klaudyna Młynarska; makijaż: Agnieszka Kaczmarek; włosy: Daniel Kaczmarczyk; paznokcie: Jagoda Uczułka; florystyka: Monika Rusin; modelki: Zuzanna Kozieł-Gołąbek, Żaneta Rosińska, Olga i Gabrysia Ignaszak

druhny1

druhny2